Založ si blog

Verejná výzva – empatia k životu

Touto cestou vyzývam vládcov globálneho ľudského spoločenstva k priznaniu skutočným dôvodom a príčinám momentálnej situácie.

Nedostatok pitnej vody a surovín, degradácia pôdy, znečistenie všetkých zložiek životného prostredia, klimatické zmeny nútia značnú časť globálnej ľudskej populácie k migrácii a pôsobujú smrť miliónom ľudí na celom svete priamym alebo nepriamym spôsobom.

My ľudia sme ochotní priznať si našu vinu. Žili sme nezodpovedne. Doterajší spôsob nášho života vedie k zániku našej vlastnej rasy, tak isto, ako sme za posledné desaťročia vyhubili veľkú časť života, druhov rastlinnej a živočišnej ríše na tejto nádhernej planéte.

Obmedzenia, ktoré prinútili ľudí zmeniť svoj život, nám ukázali dve veci. Sme schopní radikálne zmeniť naše životy a ľudia sú ochotní prijať prísne opatrenia a obmedzenia.

Žijeme v dobe, kedy máme možnosť vybrať si medzi dvoma budúcnosťami.

Prvá možnosť:

Cesta k zániku je tá, kedy obyvatelia rôznych krajín sveta spolu so svojimi politikmi veria v ceste späť a snažia sa prijímať opatrenia, ktoré zachránia ekonomiku štátu a všetky zaužívané spôsoby života obyvateľstva. Tradičná ekonomika a náš spôsob života, ale nerešpektuje zákonitosti prírody, ktorej sme súčasťou aj my ľudia.  Nie je trvalo udržateľná.

Druhá možnosť: Cesta života.

Úplná transformácia hospodárstva z tradičného na spoločensky zodpovedné hospodárstvo, v ktorom prevláda snaha o zabezpečenie základných potrieb života pre všetkých ľudí v spoločenstve. V takomto spoločenstve je dôraz kladený na mierumilovnom spolužití a na budovaní dobrých vzťahov. Hlavným znakom udržateľnej kultúry je úcta ku všetkým formám života.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je zivot1-1-630x420.jpg
Zdroj: Vlastná fotka.

V prvom rade, ale je nevyhnutné aby Vy, vážené dámy a páni, čo stojíte za oponou, spoza ktorej vodíte politikov všetkých krajín sveta, ako bábkoherci vodia bábiky v bábkovom divadle, aby ste nabrali odvahu a povedali ľuďom, že už niet cesty späť. Treba prestať snívať, je čas sa zobudiť. Vírus a niektoré nezmyselné opatrenia sa skončia len vtedy, keď naše globálne spoločenstvo príjme radikálne zmeny v živote. Nie nezmyselné zmeny, zákazy, ktoré potláčajú život, ale zmeny ktoré uzdravia ľudí aj planétu. 

Táto výzva bola napísaná s vierou, že vyhubenie života nie je jediným cieľom predstaviteľov Satana, a s vierou, že Satan ani jeho predstavitelia vôbec neexistujú, ale že všetci ľudia majú slobodnú vôlu a sami si vyberajú medzi svetlom a temnotou.

Ďakujem!

Prečo nevyrúbať stromy

08.07.2023

Leták nižšie. Voľakedy, ani nie tak dávno, ľudia boli dosť zruční, aby vedeli vyrúbať strom. Dnes drvivá väčšina hľadá riešenie na google. To je naše šťastie. Potom idú na to. Žiadosť na miestnu samosprávu, ktoré začne správne konanie s oznámením na úradnej tabule o začatí správneho konania vo veci výrubu drevín. Máme na to 5 dní, aby sme sa prihlásili do [...]

(ne)Reformy v poľnohospodárstve

05.04.2023

Máte v kruhu známych poľnohospodára? Povedzte mu o Ekoschéme. Ekoschémy sú povinné aplikovať všetky členské krajiny, ale zapojenie jednotlivých farmárov do Ekoschém je dobrovoľné. To je čo? Premárnené možnosti pre udržateľné hospodárstvo. Po náhodnom stretnutí so známym, ktorý sa venuje poľnohospodárstve som sa opýtal, či o tom niečo vie. Ale [...]

Primátor: keď chcete skúste to na dopravnom inšpektoráte

15.09.2022

Nášmu prvému osobnému stretnutiu predchádzal môj „kontroverzný“ príspevok na stránke občianskeho združenia, ktoré som porodil ja. Bola to výzva k obyvateľom, aby sa podpísali pod príspevok, že nesúhlasia s výrubom zdravých stromov verejnej zelene mesta. Najprv som sa obrátil na pána Primátora v tejto veci, ktorý ma presmeroval na referenta na oddelení [...]

Izraelskí fanúšikovia.

Ľady sa pohli. Saudskú Arábiu prvýkrát v histórii navštívil izraelský minister

26.09.2023 17:18

Obe krajiny sa prostredníctvom Spojených štátov snažia nadviazať formálne bilaterálne vzťahy.

Recep Tayyip Erdogan

Erdogan diktuje USA: Švédsku dáme zelenú do NATO, ak nám odklepnete stíhačky

26.09.2023 16:53

Švédsky vstup do NATO musia ratifikovať už len Turecko a Maďarsko.

Čitatelia Pravdy v ankete hlasovali o prioritách novej vlády

Toto nás trápi. Anketa Pravdy ukázala, čo by mala nová vláda po voľbách riešiť ako prvé

26.09.2023 16:20

Do veľkej ankety denníka Pravda sa zapojilo 42-tisíc respondentov.

Policie ČR / Česká policie /

Na škole v Plzni unikla neznáma látka, evakuovali 400 ľudí

26.09.2023 16:17

V okolí bolo podľa svedkov cítiť čpavok.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 25733x
Priemerná čítanosť článkov: 1608x

Autor blogu

Kategórie