Založ si blog

Včera mal starý otec mozgovú príhodu – príbeh v znamení impotentného zdravotníctva v dôsledku protipandemických opatrení

Sanitka ho zobrala do nemocnice v okresnom meste, kde ho vyšetrili a dali mu lieky. Neskôr ho viezli ďalej do Trnavy na neurologické oddelenie, kde vraj sú viac špecializovaní na mozgové príhody. Horko-ťažko sa mama dovolala do Trnavy, kde jej povedali, že starý otec bol vyšetrení  a už ho vezú späť do okresnej nemocnice. Dnes sa však vysvitlo, že dotičná osoba včera z Trnavskej nemocnice nehovorila pravdu. Strarého otca odmietli vyšetriť, totiž spravili mu test na Covid, ktorý bol pozitívny. Celý deň ho zbytočne vozili s mozgovou príhodou v hlučnej cestnej premávke plnej vibráciami. Večer mu spravili ďalší test už v okresnej nemocnici, kde bol negatívny. Stále je v nemocnici. Podľa sestričky je v poriadku a pozdravuje mamu.

  1.  Prečo odmietajú vyšetriť  ľudí  vo vážnom akútnom stave? Však nemajú tí pracovníci ochranné pracovné prostriedky? Na čo ich teda nosia?
  2.  Aká je výpovedná hodnota tých testov, keď jeden test je pozitívny a druhý negatívny?
  3.  Ževraj v roku 2020 bola úmrtnosť najvyššia od 2. svetovej vojny. Po tejto skúsenosti sa pýtam, nie je to kvôli tomu, že v zdravotníctve tak trocha prestali riešiť  iné choroby než Covid?
  4. Prečo v takomto prípade nerobia test pred cestou do druhého zariadenia?
  5. Prečo klame pracovníčka v zdravotníctve do telefónu dcére ošetrovanej osoby? Možno ani nevie čo sa stalo,a lebo sa len cítila trápne, a nechcela povedať pravdu, že starého otca odmietli ošetriť?
  6. Kto nesie zodpovednosť za všetky tie životy, ktoré vyhasli v dôsledku nečinnosti zdravotníkov, a v dôsledku sprostých opatrení?
  7. Má ešte ľudský život hocijakú hodnotu v tomto štáte?

Dúfam, že pýtať sa je ešte dovolené…

Prečo nevyrúbať stromy

08.07.2023

Leták nižšie. Voľakedy, ani nie tak dávno, ľudia boli dosť zruční, aby vedeli vyrúbať strom. Dnes drvivá väčšina hľadá riešenie na google. To je naše šťastie. Potom idú na to. Žiadosť na miestnu samosprávu, ktoré začne správne konanie s oznámením na úradnej tabule o začatí správneho konania vo veci výrubu drevín. Máme na to 5 dní, aby sme sa prihlásili do [...]

(ne)Reformy v poľnohospodárstve

05.04.2023

Máte v kruhu známych poľnohospodára? Povedzte mu o Ekoschéme. Ekoschémy sú povinné aplikovať všetky členské krajiny, ale zapojenie jednotlivých farmárov do Ekoschém je dobrovoľné. To je čo? Premárnené možnosti pre udržateľné hospodárstvo. Po náhodnom stretnutí so známym, ktorý sa venuje poľnohospodárstve som sa opýtal, či o tom niečo vie. Ale [...]

Primátor: keď chcete skúste to na dopravnom inšpektoráte

15.09.2022

Nášmu prvému osobnému stretnutiu predchádzal môj „kontroverzný“ príspevok na stránke občianskeho združenia, ktoré som porodil ja. Bola to výzva k obyvateľom, aby sa podpísali pod príspevok, že nesúhlasia s výrubom zdravých stromov verejnej zelene mesta. Najprv som sa obrátil na pána Primátora v tejto veci, ktorý ma presmeroval na referenta na oddelení [...]

Zoroslav Kollár, Boris Kollár

Zoroslav Kollár obvinil Borisa Kollára zo zneužitia SIS. Predseda parlamentu to označil za diskreditačnú kampaň

26.09.2023 17:26

Je to diskreditačná kampaň pod vedením Zoroslava Kollára, ktorý financuje aj Richterovú aj Ferusovú, uviedol pre Pravdu Boris Kollár.

Izraelskí fanúšikovia.

Ľady sa pohli. Saudskú Arábiu prvýkrát v histórii navštívil izraelský minister

26.09.2023 17:18

Obe krajiny sa prostredníctvom Spojených štátov snažia nadviazať formálne bilaterálne vzťahy.

Jaroslav Haščák

OĽaNO podalo trestné oznámenie na finančníka Haščáka, ten avizuje rovnaké kroky

26.09.2023 17:16

Sulík sa odmietol vyjadrovať k obsahu údajnej komunikácie. Pripomenul, že on ani SaS nemá žiadne korupčné prípady.

Recep Tayyip Erdogan

Erdogan diktuje USA: Švédsku dáme zelenú do NATO, ak nám odklepnete stíhačky

26.09.2023 16:53

Švédsky vstup do NATO musia ratifikovať už len Turecko a Maďarsko.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 25734x
Priemerná čítanosť článkov: 1608x

Autor blogu

Kategórie