Založ si blog

Čo ste dnes raňajkovali??

Povedz čo si raňajkoval a poviem čo si za človeka. Ale pozor! Absolutizmus ako aj absolutizovanie je fatálna chyba. Aj pri raňajkách sa môže stať, že človek urobí výnimku, a dnes sa nebude držať pravidiel, a napr. kúpi si nejakú bagetu na benzínke. Vždy je to o pomeroch. Pomer vedomých a nevedomých činov. Môžeš byť vedomý aj pri nesprávnom čine, napr. keď ješ odpad. Pointou je aby si sa pri tom cítil dobre. Prestaň sa bičovať.

A čo si raňajkoval? Mal si vôbec volačo? Nič? Veľmi si sa ponáhlal do roboty? Brucho ako? Zaťiahnuté? Uvoľni sa pre pána Jána! Žiješ len raz, asi. V tomto tele určite. Tak ži zodpovedne! Health is wealth and movement is medicine. Postav sa, otoč sa, kľakni si. Zatvor si oči, nadýchni sa, uvoľni si brucho. Otvor oči, a teraz prichádzame k tomu. Pozri sa okolo seba. Máš tam niekoho? Ak áno buď štastný, a pozri si mu/jej do očí zblízka. Uvidíš celý vesmír. Ten dement Musk posiela satelity do našich očí…aaa. Čo už, s tým nič nespravíme, ale… Čo si raňajkoval? S kým? Si to čo ješ! Každý deň obeduješ kuracie prsia? Si kuracie prso. Vážne.

Ja som raňajkoval toto:

Moja fotka.

Jablko a orech z dvora, med od kamoša. Jabloň žije medzi domom a cestou, kde je -napriek tomu, že žijem v malom mestečku- z roka na rok stále hustejšia doprava. Tak ovocie môže obsahovať stopy výfukových plynov, kašlem na to, je výborné. Doprava je hustejšia lebo, je to cesta druhej triedy, a prichádzajú po nej roboti z vedlajšej dediny, kam sa vysťahovali z mesta, a teraz sa v kuse dopravujú hore-dole. Vozia sa do „Lethal“. Výslovnosť anglického slova lethal je totožná slovom zahraničného obchodu, ktorý je jednotkou v „červosti“, a odkiaľ putuje celý profit váš plat do zahraničia. Len tak na okraj: „jedno jablko denne odplaší doktora“.

Orech. Ľudia čo už nevidia úžitok v strome, lebo majú choré plody, vo veľkom ich rúbu. Prezradím vám, že napriek tomu, že plody boli celé čierne. Tento rok sme ich pootvárali, a našli sme celkom veľa zdravých jadier v škrupine. A treba dodať, že nezdravé plody nie sú dôvodom na výrub stromu. Vyhoď radšej telku. Viete, že jadro plodu orecha a ľudský mozog sú jedným typickým vzorom v prírode. Poznáte ďalšie vzory?

Čo si raňajkoval? Nič? Nevadí! Dáš si niečo na obed. Ani obed nebudeš mať? Nevadí! Ani večera? Gratulujem! Urobil si najzdravšiu vec pre tvoje telo a myseľ. Pôst. Liek zadarmo, aj pre naše peňaženky, a celý chorý svet. Pôst obsiahnutý v každom tradičnom náboženstve, ale nie v tom novom. Podľa ktorého musíš jesť päť krát denne, čo Ti odporučí špecialista za mesačný honorár 120€ a vypiť sud vody. Trápne.

Nezabudni, si to, čo ješ…

ps: Bývaš v paneláku a nemáš strom? Predaj všetko a choď na vidiek, kúp si starý domček so záhradou. O rok bude možno totálny lockdown na celý rok, kto vie. Budeš v byte pozerať choré reči v TV, alebo sedieť pod orechom na záhrade a počúvať vtáčiky?

Prečo nevyrúbať stromy

08.07.2023

Leták nižšie. Voľakedy, ani nie tak dávno, ľudia boli dosť zruční, aby vedeli vyrúbať strom. Dnes drvivá väčšina hľadá riešenie na google. To je naše šťastie. Potom idú na to. Žiadosť na miestnu samosprávu, ktoré začne správne konanie s oznámením na úradnej tabule o začatí správneho konania vo veci výrubu drevín. Máme na to 5 dní, aby sme sa prihlásili do [...]

(ne)Reformy v poľnohospodárstve

05.04.2023

Máte v kruhu známych poľnohospodára? Povedzte mu o Ekoschéme. Ekoschémy sú povinné aplikovať všetky členské krajiny, ale zapojenie jednotlivých farmárov do Ekoschém je dobrovoľné. To je čo? Premárnené možnosti pre udržateľné hospodárstvo. Po náhodnom stretnutí so známym, ktorý sa venuje poľnohospodárstve som sa opýtal, či o tom niečo vie. Ale [...]

Primátor: keď chcete skúste to na dopravnom inšpektoráte

15.09.2022

Nášmu prvému osobnému stretnutiu predchádzal môj „kontroverzný“ príspevok na stránke občianskeho združenia, ktoré som porodil ja. Bola to výzva k obyvateľom, aby sa podpísali pod príspevok, že nesúhlasia s výrubom zdravých stromov verejnej zelene mesta. Najprv som sa obrátil na pána Primátora v tejto veci, ktorý ma presmeroval na referenta na oddelení [...]

Patria AMVXP 8x8 Fínsko vozidlo obrnené

Rezort obrany predstavil prvé vozidlo 8x8 Patria. Doviezli ho z Fínska

26.09.2023 17:26

Za celkovo 76 bojových obrnených vozidiel vrátane logistiky, infraštruktúry a munície Slovensko zaplatí celkom 447 miliónov eur.

Zoroslav Kollár, Boris Kollár

Zoroslav Kollár obvinil Borisa Kollára zo zneužitia SIS. Predseda parlamentu to označil za diskreditačnú kampaň

26.09.2023 17:26

Je to diskreditačná kampaň pod vedením Zoroslava Kollára, ktorý financuje aj Richterovú aj Ferusovú, uviedol pre Pravdu Boris Kollár.

Izraelskí fanúšikovia.

Ľady sa pohli. Saudskú Arábiu prvýkrát v histórii navštívil izraelský minister

26.09.2023 17:18

Obe krajiny sa prostredníctvom Spojených štátov snažia nadviazať formálne bilaterálne vzťahy.

Jaroslav Haščák

OĽaNO podalo trestné oznámenie na finančníka Haščáka, ten avizuje rovnaké kroky

26.09.2023 17:16

Sulík sa odmietol vyjadrovať k obsahu údajnej komunikácie. Pripomenul, že on ani SaS nemá žiadne korupčné prípady.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 25736x
Priemerná čítanosť článkov: 1609x

Autor blogu

Kategórie