Založ si blog

(ne)Reformy v poľnohospodárstve

Máte v kruhu známych poľnohospodára? Povedzte mu o Ekoschéme.

Ekoschémy sú povinné aplikovať všetky členské krajiny, ale zapojenie jednotlivých farmárov do Ekoschém je dobrovoľné.

To je čo?

Premárnené možnosti pre udržateľné hospodárstvo. 

Po náhodnom stretnutí so známym, ktorý sa venuje  poľnohospodárstve som sa opýtal,  či o tom niečo vie. Ale nevedel nič. Dokonca povedal, že nebude žiadať o žiadne dotácie z PPA, lebo vraj potrebuje po novom súhlas vlastníka (desiatky vlastníkov – nevysporiadané pozemky) pozemku, na ktorom vykonáva svoju poľnohospodársku činnosť. Ja som mu v rýchlosti povedal svoj názor o tom, že aj keď nebude žiadať o dotáciu, nech kukne na nete, čo sú vlastne ekoschémy v poľnohospodárstve.

Poisoned Soil How we destroyed our land Documentary film.

Z pôdy chýba život a nie minerály. Pôdu chápeme len ako štruktúru, miesto, miesto činu. Ale pôda je živý organizmus. V jedinej hrsti lesnej pôdy žije viac živočíchov ake je ľudí na Zemi. Celé poľnohospodárstvo je postavené na zlej koncepcii, ale našťastie tu máme nové nástroje ake sú aj Ekoschémy.

Verím, že čoskoro budeme mať okolo seba bohatú poľnohospodársku krajinu.

Obrovské parcely budú rozdelené s vetrolamami, ktoré chránia pôdu pred veternou eróziou. Avšak dnes vidím len to ako SSC, ZSE, ZSR a ďalší z roka na rok stále viac poškodzujú dreviny. Na výsadbu nikto z nich nemyslí.

V zime krajina nebude hnedá, ale zelená, lebo poľnohospodári budú pestovať „pôdopokryvné rastliny“, ktoré na jar nechajú na pôde/v pôde ako mulč/hnoj, zabránia tak vysychaniu pôdy.

Dobré životné podmienky zvierat – EKoschéma. Budeme možnosť sa stretnúť s voľne pasúcimi zvieratami..atď.

Reforma č. 1 – billboardy na cestách

28.11.2023

Na cestách zomiera najviac ľudí na celom svete (vo „vyspelých“ štátoch) vo veku od 18 do 40 rokov. Ľudia jazdia čoraz agresívnejšie. Kričia za volantom na druhých. Úplne zabúdajú na svoje ľudské podstaty. Z človeka sa v aute stáva vrah. Jazdíme bez úcty k životu. Pál do pi*e!!! Chodca beží ne prechode pre chodcov. Pri cyklistovi prejde tak blízko, že len [...]

Čo praje Couperin novej vláde v desiatich bodoch?

23.10.2023

teda členom vlády… Aby po vypití slávnostného pohára, uvideli na dne samých seba, časy, keď boli deťmi a šťastne sa hrali hore na strome. Aby sa potom zamysleli nad tým, čo by si prialo to dieťa, keby mu dali slovo. Aby to prianie mali vždy pred okom. Aby si vedeli každodenne vyčleniť čas na polhodinové ranné čikungové cvičenie pre vlastné fyzické a [...]

Prečo nevyrúbať stromy

08.07.2023

Leták nižšie. Voľakedy, ani nie tak dávno, ľudia boli dosť zruční, aby vedeli vyrúbať strom. Dnes drvivá väčšina hľadá riešenie na google. To je naše šťastie. Potom idú na to. Žiadosť na miestnu samosprávu, ktoré začne správne konanie s oznámením na úradnej tabule o začatí správneho konania vo veci výrubu drevín. Máme na to 5 dní, aby sme sa prihlásili do [...]

Izrael / Palestína / Západný breh Jordánu /

Izraelský minister Smotrič sa usiluje o anexiu Západného brehu. Mojím životným poslaním je zmariť vznik palestínskeho štátu, vyhlásil

25.06.2024 13:10

Smotrič patrí ku krajne pravicovým členom vlády, na ktorých sa premiér Netanjahu musí teraz ešte viac spoliehať, keďže Ganc opustil vojnový kabinet.

Valerij Gerasimov / Vladimir Putin / Sergej Šojgu /

Súd v Haagu vydal zatykače na Šojga a Gerasimova za vojnové zločiny voči civilistom na Ukrajine

25.06.2024 13:07

Ten už skôr vydal zatykač aj na ruského prezidenta Vladimira Putina, a to v súvislosti s únosmi detí z okupovaných území Ukrajiny.

Nemecko Hamburg škola polizei komando

Hrozil, že sa odpáli aj s dcérou. Súd v SRN poslal muža na 12 rokov do väzenia

25.06.2024 12:44

Muž vlani svoju štvorročnú dcéru uniesol z bytu bývalej priateľky a potom s ňou zamieril k letisku v Hamburgu.

Police / Emergency dial / 911 /

Americký expolitik sa priznal k zámeru sexuálne zneužiť v Prahe maloletú osobu

25.06.2024 12:30

V súčasnosti 80-ročný Ray Holmberg, kedysi jeden z najvplyvnejších senátorov v štáte, sa s prokurátorom dohodol na priznaní výmenou za miernejší trest.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 33448x
Priemerná čítanosť článkov: 1858x

Autor blogu

Kategórie